انواع مدل شلف دیواری تلویزیون سفارش ساخت

شلف تلویزیون چیست؟

شلف دیواری نوعی قفسه هستند که محل اتصال آنها به دیوار دیده نمی شود، زیرا در صفحه پشتی قفسه پنهان می شود. قفسه ها از آنجا که توسط پیچ در جای خود نگه داشته می شوند، فاقد براکت پشتیبانی هستند و در این صورت پیچ‌ها از پایین قفسه وارد می شوند. این قفسه ها به دلیل نصب پنهان با قفسه های دیگر متفاوتند. در حال حاضر شلف دیواری چوبی بیشتر از سیستمهای قفسه بندی معمولی ترجیح داده می شوند.

شلف دیواری تلویزیون مدرن یک فضای قفسه بندی زیبا را ایجاد می کند که قابلیت جایگذاری وسایل درون آنها را برای شما فراهم کرده است.

مزایای شلف دیواری تلویزیون
شلف دیواری تلویزیون مدرن، یک فضای قفسه بندی زیبا با قابلیت جایگذاری وسایل درون آن ایجاد می‌کند.

اگرچه این قفسه‌ها محکم هستند اما از نظر استحکام با قفسه‌های معمولی قابل مقایسه نیستند و برای قرار دادن وسایل از جمله تلویزیون که وزن سنگینی هم دارد باید خوب آنها را بررسی کرد، وسایلی که این شلف ها توانایی نگهداری آنها را دارند را روی آنها قرار داد و یا اگر برای وسایل سنگین مورد استفاده قرار می گیرند از محکم بودن آنها اطمینان حاصل کرد که در نهایت شاهد سقوط وسایل و شلف ها نباشید.

آیا یک شلف می‌تواند تلویزیون را روی خود نگه دارد؟

بله. یک شلف زیر تلویزیون یا یک شلف دیواری تلویزیون برای نگه داشتن تلویزیون مقاومت کافی را دارد. اما باید از انتخاب نوع و اندازه مناسب شلف مطمئن شد که این امر، امر مهمی در مقاومت شلف دکوری است. شلف ها نشان نمی‌دهند که برای پشتیبانی از تلویزیون طراحی شده‌اند یا خیر. بنابراین بسیار مهم است که از این موضوع اطمینان حاصل کنید که حدود مجاز شلف برای جلوگیری از سقوط تلویزیون کافی باشد، زیرا برخی از این شلف های تلویزیون به دیوار نصب می‌شود و اگر شما تلویزیون خود را بروی آن قرار دهید، ممکن است توانای نگهداری این تلویزیون را نداشته باشد و سقوط کند.

شلف دیواری تلویزیون کار خود را بدون اشغال فضای زیاد انجام می‌دهد. همچنین در برخی مدل‌های آن جایی برای نگهداری دستگاه‌های پخش DVD، روترهای بی سیم، مودم‌ها و غیره وجود دارد که کار شما را برای قرار دادن این دستگاه‌ها راحت می‌کند.

وزن قابل تحمل توسط شلف تلویزیون
میزان وزنی که شلف دیواری تلویزیون می‌تواند تحمل کند تا حد زیادی به یکپارچگی و ساختار دیوار بستگی دارد.

شلف تلویزیون چه وزنی را می‌تواند تحمل کند؟

میزان وزنی که شلف دیواری تلویزیون و یا شلف میز تلویزیون می‌توانند تحمل کنند تا حد زیادی به عوامل مختلفی مانند یکپارچگی و ساختار دیوار بستگی دارد. یک شلف تلویزیون با ضخامت 22 میلی متر توسط براکت های قفسه‌ای که قطر آنها 12 میلی متر است، پشتیبانی می‌شود.

ضخامت این قفسه می‌تواند بار 20 کیلوگرم را تحمل کند. براکت های 18 میلی متری با قفسه 28 میلی متری می‌توانند 30 کیلوگرم را تحمل کنند. شلف های زیر تلویزیون دیواری حتی اگر قسمت نصب و پشتیبانی آنها مشخص نباشد محکم هستند و بدون هیچ پایه‌ای می‌توان آنها را روی دیوار به صورت شناور نصب کرد. مقاومت این شلف های زیر تلویزیون به نحوه نصب آنها بر روی دیوار بستگی دارد.

شلف تلویزیون دیواری اگر روی گل میخ‌های دیواری یا بلوک‌های سنگ تراشی شده نصب شوند می‌توانند ظرفیت‌های وزنی بالا را حفظ کنند. نگه داشتن شلف های زیر تلویزیون روی شی محکم و جامد به آنها کمک می‌کند تا بیشترین وزن را تحمل کند. افتادگی زمانی می‌تواند ایجاد شود که شکافهای موجود در این شلف ها با براکت به خوبی بسته نشوند.

شلف دیواری تلویزیون چگونه نصب می‌شود؟

شلف بالای تلویزیون و یا شلف هایی که زیر تلویزیون استفاده می‌شوند ممکن است در نصب چالش برانگیز به نظر برسند و ممکن است افراد از نحوه نصب آن تعجب کنند. اما نگران نباشید، نصب آنها یک کار بسیار آسان است. در وهله اول مکانی که قرار است شلف تلویزیون شما نصب شود از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا امر تعیین کننده میزان نگهداری آن خواهد بود. پس از مشخص شدن محل، براکت های دیواری با استفاده از پیچ‌هایی که در اختیار شما قرار دارد به دیوار متصل می‌شوند.

براکت ها دارای قلاب یا لنگرهای بیرون زده هستند که شلف ها روی آن سوار خواهند شد. این شلف ها روی براکت نصب شده و در جای خود محکم می‌شوند. اما این نکته را باید بدانید که اگر در رابطه با نصب چنین وسایلی سر رشته ندارید، به هیچ وجه این کار را به تنهایی انجام ندهید و حتماً از یک نیروی ماهر و متخصص کمک بگیرید.

اهمیت نصب شلف تلویزیون دیواری در مکانی مناسب

ایده‌های بسیاری در مورد شلف تلویزیون و شلف های مختلف دیگر و نصب آن در مکان‌های مناسب وجود دارد. برای یافتن یک جای مناسب برای نصب شلف زیر تلویزیون دیواری بهتر است که به مکانی که قصد داریم شلف درآن نصب شود، به خوبی نگاهی بیاندازیم.

آنچه شما برای ابتدای کار باید ارزیابی کنید، میزان فضای شما در اطراف تلویزیون است. اگر تلویزیون شما در یک فضای باز مانند یک اتاق عالی یا یک اتاق بزرگ خانوادگی یا اتاق نشیمن قرار دارد، نه تنها فضای لازم برای قرار دادن یک مبلمان رسانه‌ای را خواهید داشت، بلکه ممکن است بخواهید از یک کنسول به عنوان تکیه گاهی برای تلویزیون خود استفاده کنید.

در این مکان اگر دیوار بزرگی دارید و قصد دارید که تلویزیون خود را روی آن دیوار نصب کنید و یا در کنار آن دیوار قرار دهید، مبلمان رسانه‌ای (شلف میز تلویزیون) می‌توانند مقیاس و تعادل مناسبی را در آن دیوار ایجاد کنند، به طوری که تلویزیون شما مانند یک جزیره تنها روی دیوار شناور به نظر نمی‌رسد و جلوهٔ دکوراتیو فوق العاده ای به منزل شما می‌بخشد.

اگر تلویزیون شما در اتاق نشیمن کوچکی قرار دارد، حذف مبلمان زیر تلویزیون می‌تواند فضای با ارزش شما را حفظ کند و اگر تلویزیون شما روی دیواری قرار دارد که دارای بسیاری از ویژگی‌های معماری است و یا در اتاق شما پنجره‌ وجود دارد، حذف شلف ها می‌تواند به حفظ جریان و زیبایی کلی فضای شما کمک کند و فضای اتاق و منزل شما را شلوغ و به هم ریخته نشان نمی‌دهد.

شلف های تلویزیون
کاربردهای دیگر شلف های تلویزیون

شلف ها در چه مکان‌هایی نصب می‌شوند و کاربرد آنها در هر مکان چیست؟

ممکن است کاربرد شلف جهت قرارگیری تلویزیون بر روی آن باشد یا یک شلف برای کنار تلویزیون جهت تزیین استفاده شود. حتی شلف های تزیینی دیگر هم وجود دارند که نه تنها در کنار تلویزیون، بلکه برای دیزاین مکان‌های دیگر خانه تهیه می‌شوند.

در این صورت با تزیین این شلف ها دیگر نیاز نیست آدم خلاقی باشید و یا به دنبال خلاقیت بگردید. در ادامه مقاله قصد داریم به شما علاوه بر مکان‌هایی از شلف که تا به الان (برای زیر تلویزیون، بالای تلویزیون و کنار تلویزیون و غیره) معرفی کردیم، مکانهای دیگر خانه را که می‌توان در آن شلف های دیواری قرار داد معرفی می‌کنیم.

حمام: شلف ها به افزایش فضای نگهداری صابون‌ها، حوله‌ها، گیاهان و شمع‌ها کمک می‌کنند. آن‌ها کمک می‌کنند تا شلوغی فضاها به حداقل برسد. آن‌ها همچنین به عنوان تزیینات دیوار در فضاهای خالی و مکان‌هایی که مبلمان خاصی در آن‌ها نمی‌توان اضافه کرد، عمل می‌کنند.

فضاهای میانی: هر خانه‌ای که با فضاهای میانی پر شده است، مکانی مناسب برای نصب شلف های دیواری هستند.

میز تحریر: دفاتر خانگی مکانهایی هستند که شلف دیواری، بیشتر در آنها کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. نصب شلف های دیواری یک ظاهر حرفه‌ای به اتاق می‌دهد که در آن به زیبایی فضا کمک می‌کند و منظم بودن فرد را نشان می‌دهد.

مهد کودک و اتاق کودکان: قفسه‌ها می‌توانند با توجه به تم اتاق ساخته شوند. در این قفسه‌ها، تایپوگرافی نام کودک قرار داده می‌شود تا اتاق را شیک نشان دهد. در شلف های اتاق کودک، کتاب‌ها و اسباب بازی‌ها قرار می‌گیرد.

ارتفاع شلف دیواری تلویزیون چقدر باید باشد؟

شلف دیواری زیر تلویزیون امروزه در دکوراسیون داخلی بسیار مرسوم هستند. روی چیدمان شلف ها می‌توان به گونه‌ای مانور داد که نمای جذاب و مخاطب پسندی داشته باشد و به عنوان دکوراسیون جذاب مورد استفاده قرار بگیرد.

شلف بالای تلویزیون برای پر کردن فضاهای خالی روی دیوار بسیار کاربردی است. به این صورت که علاوه بر تزیین بخشی از دیوار، به جمع و جور شدن وسایل داخل خانه که ممکن است کمی ظاهر بر هم ریخته‌ای داشته باشند نیز کمک شایانی کند. اما اینکه این شلف ها در چه ارتفاعی نصب شوند هم بر این موضوع تأثیر به سزایی دارد.

ارتفاع شلف های دیواری به عملکرد آن بستگی دارد. به طور معمول، مانند هر اثر هنری دیگر، قفسه‌ها باید در نقطه‌ای هم ارتفاع دید انسان آویزان شوند، یعنی حدود 4 تا 5 فوت از سطح زمین (بین 130 تا 150 سانتی متر). وقتی قرار است قفسه بالای مبلمان آویخته شود، باید 10 اینچ بالاتر از کاناپه یا میز نصب شود.

اگر شلف برای تلویزیون کاربرد داشته باشد می‌توان آنها را روی کف زمین قرار داد. اما اگر قصد دارید که از زمین جدا باشند بهتر است در ارتفاع 105 سانتی متری تلویزیون نصب شود (توجه داشته باشید این ارتفاع برای خود تلویزیون در نظر گرفته می‌شود) و بعد شلف ها در زیر آن قرار می‌گیرد.

مشخصات یک شلف برای زیر تلویزیون
شلفی را برای تلویزیون انتخاب کنید که تعادل وزن تلویزیون را حفظ کند و جلوهٔ زیباتری به دکوراسیون منزل شما دهد.

شلف برای زیر تلویزیون چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

یک قانون کلی وجود دارد که باید هنگام انتخاب شلف میز تلویزیون رعایت کنید: شلفی را برای تلویزیون انتخاب کنید که حداقل کمی از طول صفحه تلویزیون شما بلندتر باشد، رعایت این نکته کمک می‌کند که تعادل وزن بصری تلویزیون حفظ شود و جلوه زیباتری به دکوراسیون منزل شما ببخشد.

البته علاوه بر این، انتخاب مبلمان “مناسب” یک امر شخصی و سلیقه‌ای است و شما می‌توانید حتی بدون در نظر گرفتن این موضوع شلف خود را انتخاب کنید، اما دیگر انتظار فضایی با زیبایی بصری فراوان را نداشته باشید.

شما حتی مجبور نیستید از کنسول‌ها و میزهای سنتی تلویزیون دل بکنید و یک شلف مدرن را انتخاب کنید. اما بعد از همهٔ اینها در صورت انتخاب شلف برای زیر تلویزیون خود باید توجه داشته باشید که شلف شما برای کار با تلویزیون و اجزای رسانه‌ای آن طراحی شده باشد و تنها برای تلویزیون در نظر گرفته نشده باشد. تلویزیون شما شاید به همراه چند دستگاه دیگر مثل dvd و wifi و یا دستگاه‌های مشابه باشد که باید مکانی برای قرار گیری آن‌ها هم وجود داشته باشد.

قفسه‌های مجزا در اطراف شلف زیر تلویزیون شما این امکان را به شما می‌دهد که اجزای تکمیلی تلویزیون خود را روی آنها و یا حتی درون انها قرار دهید.

 اگر نمی‌خواهید از میز تلویزیون استفاده کنید اما هنوز هم می‌خواهید چیزی برای زیر تلویزیون (یا اطراف آن) داشته باشید، شلف دیواری یک گزینه عالی است. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تلویزیون شما جزیی از طراحی کلی اتاق شما شود و به از بین بردن “جلوه جعبه سیاه” و اینکه چیزی که در اتاق شما قرار گرفته صرفاً یک تلویزیون است کمک می‌کند. در ضمن می‌توانید لوازم جانبی و تزیینی در قفسه‌های خود را به دفعات دلخواه به روز کرده و تغییر دهید و هر روز جلوه‌ای منحصر به فرد به اتاق خود ببخشید.

جنس شلف تلویزیون از چیست؟

انتخاب‌های زیادی برای شلف وجود دارد. تفاوت بین آنها مقرون به صرفه بودن، سهولت نصب، ظاهر و کیفیت است. بیشتر مصالح مناسب ساخت شلف های تلویزیون و دیگر شلف ها به رنگ یا لکه گیری و لاک نیاز دارد، اما برخی دیگر برای داشتن ظاهر زیبا به هیچ وجه مواد نگهدارنده نیاز ندارند.

هنگام انتخاب متریال شلف قبل از انتخاب، هزینه مورد نظر، ابعاد و کیفیت را مشخص کنید. قفسه‌ها به طور معمول از جنس مصالح محکم مانند چوب، بامبو یا فولاد ساخته می‌شوند. قفسه‌های نگهداری اجسام با وزن سبک‌تر می‌توانند از شیشه یا پلاستیک و متریال مشابه ساخته شوند. ما در اینجا چند متریال ساخت شلف را به طور کامل معرفی خواهیم کرد.

-تخته سه لا

سازندگان اغلب از تخته سه لا برای قفسه سازی استفاده می‌کنند که به نسبت باقی مواد سازندهٔ شلف اقتصادی‌تر است. این ماده سبک است و انعطاف پذیری خوبی دارد و کار با آن بسیار آسان است.

هنگام استفاده از تخته سه لا برای قفسه‌ها، دو مشکل معمول رخ می‌دهد:

سوراخ‌های موجود در لبه تخته سه لا و نقص در سطح. نقص‌ها را می‌توان برش داد یا سنباده کشید و سوراخ‌ها یا “حفره‌ها” در تخته سه لا را می‌توان با بتونه پر کرد. در ادامه وقتی رنگ محافظ به قفسه زده شود هم ظاهر شکیلی پیدا می‌کند و هم عمر طولانی‌تر به شلف می‌بخشیم.

-چوب کاج

چوب کاج یکی از بهترین مواد ساخت شلف است. وقتی با لکه گیری و لاک پرداخت شود، بسیار عالی به نظر می‌رسد و این چوب آنقدر ذاتاً با کیفیت است که می‌توان آن را برید و همانجا استفاده کرد و معمولاً از آن برای ساخت شلف چوبی تلویزیون استفاده می‌کنند.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که آن را در راستای طول برش دهید، محصول مورد نظر را بسازید و نصب کنید. هنگام انتخاب شلف کاج، به دنبال تخته‌های بلند و مستقیم باشید که پیچ خوردگی نداشته باشند. گره‌ها مشکلی بوجود نمی‌آورند، زیرا قابل برش هستند.

-تخته خرده چوب

تخته خرده چوب یک ماده شلف بندی است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. این ماده محکم است و دارای یک سطح سخت و صاف است و محصول نهایی آن با زیبایی به اتمام می‌رسد.

با استفاده از تخته خرده چوب می‌توانید در مبلغ هنگفتی به نسبت تخته سه لا یا الوار صرفه جویی کنید و به واقع بهتر است که از آن بیشتر استفاده شود. هیچ نقش و طرحی در زمینه تخته خرده چوب وجود ندارد، بنابراین می‌توان آن را در هر جهت برش داد، حتی به کوچک‌ترین قطعات.

-کامپوزیت روکشدار یا pvc

یکی دیگر از بهترین مواد ساخت شلف کامپوزیت روکشدار است. این نوع قفسه‌ها دارای جنس پلاستیک فشرده است که به اسم pvc شناخته شده‌اند. کامپوزیت روکشدار معمولا به رنگ سفید روشن است که باعث روشنایی داخل کمد نیز می‌شود، اما با روکش‌های مختلف از جمله طرح چوب در بازار می‌توان آن‌ها را خریداری کرد. می‌توان آن را با یک پارچه مرطوب پاک کرد و برای قفسه بندی مناسب است.

-ام دی اف

تخته فیبر با تراکم متوسط یا MDF، ماده استاندارد تخته است. این ماده سخت‌تر از نئوپان است. MDF به طور گسترده‌ای در ضخامت‌های 3/4 اینچی برای کابینت و شلف بندی استفاده می‌شود. این ماده محکم و صاف است و در پایان برای فضای داخلی کابینت بسیار عالی است. MDF به رنگ قهوه‌ای روشن است و هیچ ویژگی متمایز دیگری ندارد. ابعادی عالی دارد، تاب نمی‌خورد و تقریباً عاری از هرگونه انحراف یا نقص است.

انواع شلف دیواری تلویزیون
مدل شلف تلویزیون بستگی به سلیقهٔ شما و سبک طراحی دکوراسیون منزل شما دارد.

انواع شلف دیواری تلویزیون

شلف های دیواری تلویزیون انواع مختلفی دارند که بسته به سلیقهٔ شما ساخته و به بازار عرضه می‌شوند. می توانید مدل های مختلف شلف تلویزیون را در گالری ما تماشا کرده و جهت ایده از انها استفاده نمایید. مدل شلف تلویزیون بستگی به سلیقهٔ شما و همچنین سبکی که در طراحی دکوراسیون منزل استفاده کرده‌اید دارد.

قیمت شلف دیواری تلویزیون چقدر است؟

این امر به عوامل زیادی از جمله نوع ماده مورد استفاده، دوام، طراحی، کیفیت کلی، اندازه، ضخامت و طول قفسه بستگی خواهد داشت. به طور مثال در شلف چوبی تلویزیون قیمت به نوع چوبی که در ساخت آن به کار رفته است بستگی دارد و این جنس شلف با شلفی که جنس ام دی اف دارد کاملاً متفاوت است، زیرا ام دی اف از نظر قیمتی به صرفه‌تر از چوب است. ولی در هر صورت شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه سایت قیمت شلف های موجود در فروشگاه را ببینید.

شلف دیواری تلویزیون و شلف میز تلویزیون را از کجا بخریم؟

فروش شلف دیواری تلویزیون و شلف زیر تلویزیون به طور معمول در فروشگاه‌های مختلف خرده فروشی صورت می‌گیرد. علاوه بر این، خرید شلف های دیواری به صورت سفارشی از فروشگاه‌های مبلمان هم انجام می‌شود. خرید اینترنتی شلف تلویزیونی و دیواری هم در فروشگاه‌ها امکان پذیر است و اگر شما به هر دلیل نمی‌توانید به فروشگاه‌های حضوری مراجعه کنید، می‌توانید این شلف های زیبا را از سایت قاب نقاشی سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

نمایش بیشتر

مسعود سوهانکی

فعالیت صنایع چوبی قاب و نقاشی در سال ۸۵ بوده و از سال ۹۵ کار خود را به صورت رسمی و در شبکه های اجتماعی دنبال کرده است تمرکز اصلی صنایع قاب و نقاشی عرضه قاب چوبی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت است، که در سه مدل نازک، پهن، دیپ و در ۶۰ کد رنگی با چوب روس ارائه میشود. تمامی قاب ها همراه با فیبر و طلق یا شیشه به صورت رایگان بوده و ارسال آن به سراسر کشور به وسیله پست انجام میشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×