شلف اتاق کودک از کجا بخرم و انواع مدل شلف کودکانه

شلف اتاق کودک از کجا بخرم

پاسخ این سوال که شلف اتاق کودک از کجا بخرم بسیار ساده است، شما باید از مجموعه ای اقدام به خرید شلف اتاق کودک کنید که با وجود استفاده از مواد اولیه درجه یک قیمت مناسب نیز داشته باشد. یکی از اصلی ترین موارد در مورد جنس چوب مورد استفاده است که باید از کیقیت و استحکام بالا برخوردار باشد.

بعنوان مثال در مجموعه قاب و نقاشی از چوب روس استفاده میشود که خود دلیلی بر کیفیت بالا محصولات این مجموعه میباشد. اگر تصمیم به خرید دارید و به این مورد فکر میکنید که:

شلف اتاق کودک از کجا بخرم پیشنهاد میکنیم محصولات فروشگاه مارا بررسی کنید.

انواع مدل شلف مناسب برای اتاق کودک چیست و کاربرد آن؟

شلف برای اتاق کودک انواع مختلفی دارد، از ایستاده تا دیواری و همچنین کاربری این شلفها با هم بسیار متفاوت است. گاهی تنها به منظور یک هدف استفاده می‌شوند و گاه طراحی آنها به قدری منحصر به فرد است که می توان از آن ها در چندین مورد متفاوت استفاده کرد. برای مثال امروزه با ظهور اینترنت، تلفن‌های هوشمند و تبلت ها، خواندن کتاب‌های فیزیکی به داستانی از گذشته تبدیل شده است.

امروزه کودکان ترجیح می‌دهند با وسایل الکترونیکی خود به بازی و گپ زدن با دوستان بپردازند. اما ناامید نشوید، زیرا می‌توانید با چند شلف چوبی اتاق کودک و یا شلف کتاب کودک مخصوص کتاب داستان و نوآورانه، خواندن را دوباره به کودکانتان معرفی کنید و عشق به خواندن و یادگیری در آنها را به وجود آورید.

شلف اتاق کودک
این قفسه‌های جذاب کتاب می‌تواند جلوه‌ای غافلگیر کننده به فضای زندگی شما ببخشد

 این مبلمان با در نظر گرفتن نیازهای خاص کودکان طراحی شده‌اند و به همین دلیل می‌توانید مطمئن باشید که کودک شما آن را دوست خواهد داشت. قطعاً شما به نوبه خود، عاشق این خواهید بود که ببینید کودک شما برای برداشتن کتاب مورد علاقه خود از قفسه کتاب مشتقانه دستش را بکشد و پا بلندی کند.

خوب، این قفسه‌های جذاب کتاب می‌تواند جلوه‌ای غافلگیر کننده به فضای زندگی شما ببخشد و در عین حال عادت‌های مطالعه و مهارت‌های سازماندهی بچه‌ها را بهبود بخشد. اگر از خود می‌پرسید که از چه نوع کتابخانه‌ها و شلف کتاب برای اتاق کودک انتخاب کنید، در اینجا چند گزینه قابل بررسی است که به شما خواهیم گفت.

عکس شلف مناسب اتاق کودک و ابعاد و اندازه‌های آن مخصوص کودکان نوپا

وقتی صحبت از بچه‌ها می‌شود، والدین می‌دانند که بچه‌ها چقدر نامرتب و بی نظم هستند. این امر خصوصاً در مورد کودکان نوپا و بچه‌های کوچکتر بیشتر صدق می‌کند. شما می‌توانید برخی از قفسه‌های خلاقانه را که از نظر زیبایی جذاب هستند انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که کوچولوی شما می‌تواند به راحتی به قفسه‌ها دسترسی پیدا کند.

این قفسه‌های کتاب، بسیار کاربردی هستند و همچنین نیاز شما را برای مرتب سازی وسایل و کتاب‌ها در اتاق کودک برآورده می‌کنند. قفسه‌ها می‌توانند به راحتی در گوشه گوشه خانه‌های شما قرار بگیرند و باعث صرفه جویی در فضای زیادی شوند. فراموش نکنید که یکی از موارد مناسب با دکوراسیون داخلی را انتخاب کنید.

شلف اتاق کودک
انواع مختلف شلف اتاق کودک و ابعاد آن

1-شلف کتاب مناسب کودک نو پا

شلف دکوری کتابی که تهیه می‌کنید باید با در نظر گرفتن قد و اندازهٔ کودکان نوپا طراحی شده باشد. طبیعی است که شلف برای استفاده در اتاق کودک پسر و دختر بهتر است رنگی باشد، این امر برای پسربچه‌ها و همچنین دختر بچه‌ها مناسب تر است. بعضی از این شلف ها دارای قفسه‌هایی عمیق از جنس پارچه هستند و می‌توانند کتاب‌هایی را در هر اندازه نگه دارند.

می‌توانید کتابها را در شلف از سمتی بچینید که جلدشان رو به جلو باشد. در نتیجه، کودک شما به راحتی قادر به شناسایی کتاب‌ها خواهد بود. این شلف ها برای تشویق مطالعه و ارتقای مهارت‌های سازمان دهی وسایل و همچنین مرتب سازی اتاق خواب در بین کودکان نوپا طراحی شده است.

این قفسه های کم هزینه می‌تواند راه حلی برای مرتب سازی اتاق کودک شما باشد. معمولا ابعاد شلف کتابخانه حدوداً 64 سانتی متر عرض، 30 سانتی متر عمق و 61 سانتی متر ارتفاع است.

2- مناسب کودکان سه سال و بالاتر

این نوع قفسه کتاب دارای پنج جیب است. با این حال نگران نباشید، اندازه آن مناسب کودکان سه ساله و بالاتر است. پارچه نایلونی که برای ساخت جیب‌ها استفاده می‌شود رنگارنگ است و در هر اتاق باعث خوشحالی و شادابی و لذت کودکان می‌شود.

قاب شلف برای استفاده در اتاق کودک از چوب مقاوم و سخت ساخته شده است. این شلف به راحتی می‌تواند کتاب‌هایی از هر اندازه را در خود جای دهد و اگر شما کمبود فضا برای قرار دادن کتاب‌ها دارید، این قفسه کتاب به شما در مرتب سازی آنها نیز کمک می‌کند. با اندازه گیری های 64 سانتی متر عرض، 66 سانتی متر ارتفاع و 30 سانتی متر عمق، کودک شما برای دستیابی به کتاب یا قرار دادن آنها هیچ مشکلی نخواهد داشت.

3- قفسه کتاب اسلینگ بچه‌ها

این قفسه کتاب بسیار کاربردی و جذاب است و از قفسه‌هایی است که با بوم نقاشی نرم ساخته شده است و همین امر باعث دوام آن ها می شود. از سوی دیگر شما می توانید اطمینان حاصل کنید که هنگام قرار دادن یا خارج کردن کتاب‌ها، آسیبی وارد نشود. با نشان دادن جلد جلوی کتاب به کودکان، آن‌ها را به جستجوی کتاب تشویق کنید.

ابعاد این قفسه کتاب 64 سانتی متر عرض در 30 سانتی متر عمق در 72 سانتی متر ارتفاع است که آن را برای کودکان نوپا و کودکان کمی بزرگتر مناسب می‌کند.

قفسهٔ کتاب و ابعاد و اندازهٔ آن برای کودک

وقتی کودک شما از کودکی خارج می‌شود، نیازهای مختلفی خواهد داشت. این زمان مناسب برای بردن کودکان به کتابخانه است تا بتوانید عشق به خواندن را که آنها در طول زندگی نوپای خود کسب کرده‌اند تحریک کنید. اگر به دنبال کتابخانه‌های کودکانه منحصر به فرد و شیک هستید، در اینجا چند گزینه وجود دارد که شما و فرزندتان آنها را دوست خواهید داشت.

  • شلف کتاب حباب

این قفسه کتاب بی نظیر علاوه بر مکانی برای قرار گیری کتاب، دارای حفره‌هایی است که به کودک شما اجازه می‌دهد نه تنها کتاب‌های خود، بلکه اسباب بازی‌ها و سایر موارد گرانبها را نیز در آن ذخیره کند. این طبقه ها یا حفره‌ها دارای برچسب‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهد موارد را به صورت یکپارچه سازماندهی کنید. این منحنی‌ها شلف کتاب را منحصر به فرد می‌کند. پوشش سفید این شلف تضمین می‌کند که کتابخانه می‌تواند در هر دکوراسیونی جای بگیرد و چوب مهندسی شده که برای ساخت استفاده شده است، دوام زیادی دارد. ابعاد آن 82 سانتی متر ارتفاع، 40 سانتی متر عمق و 105 سانتی متر طول است.

شلف دیواری اتاق کودک
شلف دیواری اتاق کودک، بر روی دیوار اتاق نصب می‌شوند و کاربرد و جنبه تزیینی دارند.

شلف دیواری اتاق کودک

همانطور که در این چند مثال توضیح دادیم، حتماً کاملاً متوجه شده‌اید که ابعاد و اندازه‌ها برای کودکان نوپا و کودکانی که کمی بزرگتر شده‌اند و قدشان بلندتر شده است به چه صورت می‌باشد. این شلف ها همگی مخصوص قرار دادن بر روی زمین است، اما در مواردی هم انواعی از شلف کودک در بازار موجود است که بر روی دیوار نصب می شود و شلف دیواری نامیده می‌شوند.

این شلف ها بر روی دیوار اتاق کودک نصب می‌شوند و کاربرد و جنبهٔ تزیینی دارند. علاوه بر جنبه تزیینی، به شما کمک می‌کنند تا وسایل کودک خود را بر روی آن قرار دهید و منظره‌ای زیبا و مرتب به اتاق کودک خود ببخشید.

شلف های دیواری در انواع مدل‌ها در بازار موجود است که از نظر ظاهری هم متناسب با روحیه و خواستهٔ کودک شما طراحی و ساخته شده‌اند. این شلف ها علاوه بر ظاهری کودک پسند، در رنگ های جذاب موجود هستند و شما می‌توانید با خیال راحت سبکی از دکوراسیون را برای اتاق کودک خود انتخاب کرده و این شلف ها را متناسب با آن سبک به اتاق کودک خود اضافه کنید.

این نکته قابل توجه است که ابعاد و اندازه‌های شلف های دیواری با ابعاد و اندازه‌های شلف های ایستاده کاملاً متفاوت است و اگر شما علاوه بر شلف ایستاده شلف دیواری هم تهیه کرده اید، باید این ابعاد و اندازه‌ها را به خوبی بدانید و شلف ها را متناسب با مکانی که قصد دارید این شلف ها را نصب کنید تهیه کنید. در ادامه‌ی این مقاله به شما از ابعاد و اندازه شلف های دیواری خواهیم گفت.

شلف و باکس دیواری اتاق کودک
ابعاد و اندازه‌های شلف و باکس دیواری اتاق کودک

در مورد آخر می‌توانید ابعادی که بیشتر مناسب فضای اتاق کودک شما است را تهیه کنید.

فروش شلف دیواری اتاق کودک در کدام فروشگاه‌ها صورت می‌گیرد؟

خرید این شلف در تمامی فروشگاه‌های وسایل اتاق کودک امکان پذیر است. شما حتی می‌توانید با توجه به رنگ و مدل مورد نظر خود، به نجاری‌ها مراجعه کرده و از آنها ساخت شلف دیواری مورد نظر خود را بخواهید. این شلف ها در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت در فروشگاه‌ها موجود می باشند. اگر به دنبال خرید شلف دیواری اتاق کودک هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم به فروشگاه قاب نقاشی مراجعه کنید و به صورت اینترنتی خرید خود را انجام دهید.

نمایش بیشتر

مسعود سوهانکی

فعالیت صنایع چوبی قاب و نقاشی در سال ۸۵ بوده و از سال ۹۵ کار خود را به صورت رسمی و در شبکه های اجتماعی دنبال کرده است تمرکز اصلی صنایع قاب و نقاشی عرضه قاب چوبی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت است، که در سه مدل نازک، پهن، دیپ و در ۶۰ کد رنگی با چوب روس ارائه میشود. تمامی قاب ها همراه با فیبر و طلق یا شیشه به صورت رایگان بوده و ارسال آن به سراسر کشور به وسیله پست انجام میشود.

نوشته های مشابه

‫20 دیدگاه ها

  1. سلام ببخشید هر شلفی که سفارش بدیم هم خودتون برای نصب میاید یا خودمون باید نصب کنیم؟و اینکه روی دیوار های سوفالی هم میشه شلف زد ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×