نقاشي يكي از مهم ترين هنرهاي بشري است كه همواره براي آن ارزش و احترام خاصي قائل بوده است. بشر همواه دوست داشته كه نقاشي هاي مهم و ارزشمند را قاب بگيرد و تميز و مرتب نگه دارد. بخاطر اين كه قاب نكردن نقاشي باعث خواهد شد تا نقاشي ها زودتر از بين بروند.

"/> قاب نقاشی

قاب نقاشی

(1 رای)
1287 views

مشخصات فنی محصول

قاب نقاشي

از همان زمان بود كه بشر به قاب هاي نقاشي بسيار توجه كرد و موجب شد تا اين صنعت ظهور كند و در سايه اين صنعت بود كه نقاشي هاي ارزشمندي تا به حال حفظ شده اند.

البته قاب نقاشي مي تواند از ساده تا منبت كاري شده تغيير كند. حتي قاب مي تواند ساده يا رنگ آميزي شده نيز باشد كه شايد بتوان گفت كه قاب نقاشي رنگ آميزي شده براي رده سني كودكان و نوجوانان مناسب است.

گرفتن قاب براي نقاشي هاي مشهوري مانند پيكاسو، لئوناردو داوينچي و ساير نقاشان مشهور دنيا بسيار مهم بوده و انجام اين كار الزامي است.

قاب گرفتن نقاشي نشانگر ارزش قائل شدن براي نقاشي است. البته نقاشي بدون قاب به معناي بي ارزش بودن آن نيست ولي بهتر است كه اين كار انجام شود.

كودكان نقاشي هاي مختلفي را مي كشند و شما مي توانيد بهترين نقاشي ها را قاب كنيد. مسئولين مهد كودك و گالري هاي نقاشي هميشه بهترين نقاشي را قاب كرده و به ديوار مهد كودك يا گالري آويزان كنيد. امروزه در انواع و اقسام مختلف قاب وجود دارد و شما مي توانيد براساس سليقه خود، يكي يا چند تا را انتخاب كرده و استفاده كنيد.

امروزه بسياري از رويدادها با نقاشي به مردم فهمانده مي شود و بنابراين هرگز قدرت هنر را هرگز ناديده نگيريد.  

قاب نقاشي يكي از مهم ترين قاب هايي كه است كه در اكثر منازل وجود دارد. شما با قاب نقاشي مي توانيد نقاشي هاي خودتان را قاب كرده و به فروش برسانيد.

اين نوع قاب براي نقاشان و هنردوستان نقاشي كاربرد دارد. شما مي توانيد متناسب با اندازه نقاشي، اندازه قاب نقاشي را مشخص كنيد. شما مي توانيد يك قاب عكس دست سازي را درست كنيد و آن را به دوستان و خويشان خود تقديم كنيد.

تهيه قاب نقاشي متناسب با فصل

تهيه قاب نقاشي متناسب با فصل

شما مي توانيد متناسب با فصل، قاب نقاشي فصلي را درست كنيد. شما مي توانيد اين نوع قاب را درست كرده و رنگ آميزي كرده و با گل هاي مصنوعي آن را تزئين كنيد.

با قاب عكس دكوپاژ مي توانيد يك عكس كارتوني يا عكس فرزندان تان را درون آن قرار دهيد تا به ديوار اتاق فرزندتان آويزان كنيد.

شما مي توانيد با كاغذ كادو هم مي توانيد قاب عكس فانتزي را درست كنيد و آن را به دوستان و خويشان خود هديه دهيد.

حتي مي توانيد با چوب هم قاب نقاشي را درست كنيد و آن را رنگ آميزي كرده و به فروش برسانيد. البته قاب كردن يك نقاشي هرگز ارزان تمام نخواهد شد. شما مي توانيد با كمي خلاقيت و ابتكار قاب نقاشي بسيار زيبايي را خلق كنيد و به فروش برسانيد. يك قاب نقاشي كه به خوبي درست شده باعث مي شود تا ارزش كار شما نسبت به بقيه مشخص تر شود.

هر چقدر كه قاب شما زيباتر باشد به همان اندازه مشتريان بيشتري خواهيد داشت. شما بايد كناره هاي قاب نقاشي را خيلي خوب منبت كاري كنيد و طوري كه مشتريان دوست داشته باشند تا قاب نقاشي شما را به ديوار خانه خود آويزان كنند. شما مي توانيد يك قاب نقاشي ساده يا منبت كاري شده را درست كنيد.  

قاب نقاشي ساده

مرحله اول: تصميم گيري براي ساخت و نحوه ساخت آن

در صورتي كه روي بوم يا تخته نقاشي، نقاشي كرده باشيد، بايد شكل قاب شما با شكل تخته نقاشي متناسب باشد.

در صورتي كه روي برگه اي نقاشي كرده باشيد، شايد نسبت به تزئين آن تمايل داشته باشيد. قاب سازها مي توانند براي اين كار كمي مقوا را تهيه كنيد. قاب سازها مي توانند با خلاقيت و ابتكار، قاب نقاشي خيلي خوبي را درست كنند. تنها شما مي توانيد در مورد نقاشي كه كشيده ايد تصميم گيري كنيد و براي آن قاب نقاشي درست كنيد.

مرحله دوم: تصميم گيري در مورد حاشيه مقوا

حاشيه ها به طور معمول از مقواهاي رنگي درست شده اند. شما مي توانيد با مقواهاي حاشيه اي، حاشيه هاي بسيار زيبايي را براي قاب نقاشي خود درست كنيد. البته لازم نيست از مقواهاي حاشيه دار استفاده كنيد. مقواهاي حاشيه اي باعث مي شوند كه كار زيباتر به نظر برسند. البته يك نقاشي ممكن است كه بيش از  چندين حاشيه داشته باشد. حاشيه هاي رنگي نزديك به كار مهم ترين حاشيه براي قاب نقاشي به شمار مي رود.

اكثر قاب سازها از رنگ هاي گوناگوني براي حاشيه قاب هاي نقاشي استفاده مي كنند. آن ها بايد يك تخته نمايش داشته باشند تا بتوانند نقاشي خود را روي آن قرار داده و رنگ هاي حاشيه اي را به كناري بگذارند تا كار شما راحت تر شود. شما براي اين كه بتوانيد در اين مورد تصميم بگيريد بايد چند قدم از قاب نقاشي فاصله گرفته و حاشيه و قاب را از دور ببينيد.

مرحله سوم: تصميم گيري در مورد قاب

در كنار مقواي حاشيه و نقاشي، گوشه هاي گوناگوني وجود دارد كه مي توانيد پايان كار را به كمك آن ها تجسم كنيد. شايد تجسم كردن كار نهايي از  گوشه كار كار سختي باشد شما براي رفع اين مشكل مي توانيد با دست روي بخشي از كار را بگيريد تا تمركزتان بيشتر شود.

مرحله چهارم: انتخاب شيشه

شيشه براي كارهاي پاستل، طراحي و آبرنگ امري ضروري است. شيشه براي كارهايي كه لاك الكل دارند چندان ضروري به نظر نمي رسد. شما مي توانيد شيشه مات يا بازتابنده را انتخاب كنيد و بدين ترتيب بر زيبايي قاب خود بيفزاييد. شيشه هاي مات مي توانند رنگ هاي نقاشي را جذب كنند. قاب ساز مي تواند در زمينه انتخاب شيشه به شما كمك كند.

 

مرحله پنجم: گرفتن نقاشي قاب شده و پرداخت پول

شما لازم است كه قبل از پرداخت مبلغ، قاب نقاشي را به دقت بررسي كنيد. آيا حاشيه ها بدرستي بريده شده اند؟ آيا آن ها را در جاي مناسبي قرار داده ايد؟ آيا بهم متصل شده اند يا از همديگر فاصله دارند؟ در صورتي كه از كار قاب ساز راضي نيستيد،پول را پرداخت نكنيد و كليه مشكلات را با او مطرح كنيد.

شما مي توانيد قاب نقاشي را متناسب با سليقه مشتري درست كرده و به او تحويل دهيد. تابلوي نقاشي بايد با رنگ ديوار تناسب داشته باشد و براي ديوارهاي به رنگ قهوه اي مي توانيد قاب نقاشي به رنگ ديوار يا نزديك به آن را انتخاب كنيد.

هرگز تابلوهاي نقاشي را نزديك به آشپزخانه قرار ندهيد و بخاطر اين كه رطوبت و روغن آشپزخانه روي تابلوي نقاشي قرار خواهد گرفت.

لك هاي موجود بر قاب نقاشي را مي توان با آب و صابون تميز كرد. تابلوهاي نقاشي را هرگز جلوي آفتاب قرار ندهيد.

نگهداری تابلوي نقاشي با رنگ روغن

نگهداری تابلوي نقاشي با رنگ روغن

برای تمیز کردن این نوع کار شما مي توانيد با يك پارچه نخي و مقداري آب و صابون مي توانيد تابلوي نقاشي را پاك كنيد يا اين كه به آرامي روي نقاشي بكشيد. حتما جاهايي كه رنگ بيشتري دارد با دقت تميز كنيد. در جاهايي از تابلوي نقاشي كه دسترسي سخت تري داريد مي توانيد براي پاك كردن از گوش پاك كن استفاده كنيد.

اگر از صابون هاي حاوي روغن زيتون استفاده كنيد، نتايج كار شما موفق آميز تر خواهد بود. نقاشي هاي رنگ روغن اگر در مقابل نور آفتاب قرار بگيرند ، تغيير رنگ مي دهند. بنابراين لازم است كه حتما از يك لايه شيشه استفاده كنيد تا با عبور نور، رنگ تابلو كاهش نيابد.

تميزكردن نقاشي بر پايه آب

شما مي توانيد به سادگي نقاشي بر پايه آب را براحتي تشخيص دهيد. فقط لازم است كه با يك دستمال خيس پخش شدن رنگ را در تابلوي نقاشي متوجه شويد. در صورتي كه رنگ پخش شد، نقاشي بر پايه آب بوده و شما مي توانيد با چوب هاي مخصوص پرزگيري آن را پاك كنيد.

پاكسازي تابلوي نقاشي بدون پايه آب

شما مي توانيد با يك پارچه نخي نمدار اين تابلوهاي نقاشي را پاك كنيد. بنابراين دقت كنيد كه قسمت هاي رنگ شده خيس نشوند، چرا كه بعد از اين كار تنها آب باقي خواهند ماند.

قاب نقاشي مي تواند ساده يا منبت كاري شده باشد كه در اين صورت كاري گرانبهاست. قاب بايد با نوع نقاشي تناسب داشته باشد و قاب نقاشي بايد زيبا و درخور توجه باشد و انواع و اقسام قاب نقاشي در بازار وجود دارد كه مي توانيد آن ها را خريداري كنيد.

تميز نگه داشتن قاب نقاشي مانند خود نقاشي بسيار مهم است و بايد آن را تميز و مرتب نگه داريد و قاب نقاشي را مي توانيد در چندين نوع مختلف تهيه كنيد و عكس هاي خانوادگي خود را در آن ها قرار دهيد.

 قاب نقاشی فانتزی

تهيه قاب نقاشي متناسب با توجه به نيازهاي مشتري

البته شما مي توانيد با خلاقيت و ابتكار، قاب نقاشي زيبايي را درست كنيد و آن ها را به فروش برسانيد. شما بايد متناسب با نياز و خواسته مشتري،  قاب درخواستي او را درست كرده و به مشتري به فروش برسانيد.

شما بايد متناسب با نيازهاي جامعه هدف خود به پيش برويد و نيازهاي آن ها را تامين كنيد. البته مي توانيد روي مواد ديگري مانند چرم هم نقاشي كنيد و آن ها را قاب بگيريد.

شما با مراجعه به وب سایت قاب و نقاشی میتوانید خریدی منحصر به فرد و با کیفیتی برتر را داشته باشید.  

فعالیت صنایع چوبی قاب و نقاشی در سال ٨٥ بوده و از سال ٩٥ كار خود را به صورت رسمي و در شبكه هاي اجتماعي دنبال كرده است تمركز اصلي صنايع قاب و نقاشی عرضه ي قاب چوبي با بهترين كيفيت و مناسب ترين قيمت است ، كه در سه مدل نازك، پهن ،ديپ و در ٦٠كد رنگي با چوب روس ارائه ميشود. تمامي قاب ها همراه با فيبر و طلق يا شيشه به صورت رايگان بوده و ارسال آن به سراسر كشور به وسيله ي پست انجام ميشود 

 شما می توانید چنین قاب های زیبایی را از وب سایت قاب و نقاشی خریدری کنید. وب سایت قاب و نقاشی توانسته با ارائه تنوع زیادی از محصولات انتخاب را برای شما مشتریان عزیز آسان کند. با خرید از وب سایت قاب و نقاشی می توانید قابهایی با کیفیتی برتر و قیمتی مناسب را فراهم کنید.

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

قاب نقاشی

نظر دادن

محتوای بیشتر در این بخش:

 • قاب عکس چوبی فانتزی ؟

 • ارتباط با ما

  آدرس :كرج ،مهرشهر ،ميدان حسين اباد ،خيابان شهيد باقري، خيابان وليعصر،كنار زيرگذر،پلاك ٧
  موبایل: 09123046051
  موبایل: 09308063119

  آمار بازدید سایت

  بازدید امروز46
  بازدید دیروز129
  بازدید ماه2547
  بازدید کل30720

  Visitor Info

  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

  قاب و نقاشی

  فعالیت صنایع چوبی قاب و نقاشی در سال ٨٥ بوده و از سال ٩٥ كار خود را به صورت رسمي و در شبكه هاي اجتماعي دنبال كرده است تمركز اصلي صنايع قاب و نقاشی عرضه ي قاب چوبي با بهترين كيفيت و مناسب ترين قيمت است ، كه در سه مدل نازك، پهن ،ديپ و در ٦٠كد رنگي با چوب روس ارائه ميشود. تمامي قاب ها همراه با فيبر و طلق يا شيشه به صورت رايگان بوده و ارسال آن به سراسر كشور به وسيله ي پست انجام ميشود 

  عضویت در خبرنامه

  اشتراک در جدبدترین مقالات و مطالب سایت

  طراحی و سئو وب سایت توسط بانک مشاغل اینفوجاب