پاسپارتو چيست؟ 

پاسپارتو در واقع مقوايي كه بين اثر هنري و تصوير و شيشه و قاب قرار مي گيرد. پاسپارتو باعث مقاومت در برابر  خميدگي، رطوبت و ساير عواملي است كه باعث كم شدن كيفيت تصوير و اثر هنري مي شود . البته پاسپارتو دو كاربرد دیگری هم دارد كه مورد اول دربالا به آن اشاره شد که آن مربوط به محافظت از اثر نقاشی است و دومي به بيشتر شدن زيبايي اثر هنري اشاره دارد که جلوه بصري آن را افزايش داده و بهبود مي بخشد

"/> پاسپارتو چيست؟

پاسپارتو چيست؟

(2 رای‌ها)
3555 views

مشخصات فنی محصول

.

تطابق پاسپارتو با اثر هنري

امروزه پاسپارتو مهم ترين عنصر در زمينه تابلوهاي نقاشي است كه در كليه گالري ها و آتليه هاي عكس از  آن مكرر استفاده مي شود. پاسپارتو باعث مي شود تا بيننده به اثر هنري بيشتر توجه كرده و اثر هنري را زيباتر و باشكوه تر از قبل نشان مي دهد. رنگ پاسپارتو بايد با رنگ اثر هنري مطابقت داشته باشد تا چشم اذيت نشود و البته گاهي مواقع به خاطر زيباشناسي، رنگ پاسپارتو با رنگ اثر هنري مطابقت ندارد.  شما مي توانيد براي عكس هاي طبيعت سبز، رنگ پاسپارتو را سبز انتخاب كنيد. استفاده از رنگ هاي مات مانند سفيد يا سياه براي پاسپارتو باعث خواهد شد تا اثر هنري و عكس طبيعي به نظر برسد.

پاسپارتو در مدل هاي مختلفي مانند پاسپارتوي لوكس،پاسپارتوي شياردار و پاسپارتوي دوبل وجود دارد كه هركدام مي توانند به اثر هنري، جلوه خاصي ببخشند. 

پاسپارتوهاي زاويه دار به طور مثال 45 درجه به اثر هنري زيبايي و جلوه خاصي مي بخشند. پاسپارتو باعث مي شود تا بين ديوار و قاب عكس فاصله اي ايجاد شود و بدين ترتيب دكوراسيون محل زيباتر به نظر خواهد رسيد.

پاسپارتو مي تواند به دقت بريده شده و از پشت به قاب عكس چسبانده مي شود تا عكس و اثر هنري را برجسته نشان دهد.

شما با پاسپارتو مي توانيد كليه آثار هنري خود را برجسته كرده و به آن ها زيبايي خاصي ببخشيد. با پاسپارتو مي توانيد عكس ها و اثرات هنري خود را به بهترين شكل ممكن به بيننده عرضه كنيد.

قاب كردن عكس و پاسپارتو

 

بهترين روش براي نمايش عكس‌، قاب كردن آن است ولي قبل از آن بايد حاشيه اي را براي عكس تهيه كنيم. مقواهاي ضخيم بهترين گزينه براي ايجاد حاشيه براي عكس است.

رنگ مقوا براي تهيه پاسپارتو بسيار مهم است و بايد با رنگ و توناليته عكس مطابقت داشته باشد و به طور معمول هرگز از مقواهاي رنگي استفاده نمي شود. رنگ هاي تيره يا بسيار ملايم براي حاشيه عكس بايد به گونه اي باشد كه چشم بيننده را اذيت نكند.

اندازه معمول پاسپارتو

عرض پاسپارتو نيز بسيار مهم است و به طور معمول نصف يا يك چهارم طول يا عرض عكس انتخاب مي شود.

شما روي مقواي كادري را باز مي كنيد كه نسبت به عكس كوچكتر بوده و عكس را با نوار چسب يا با چسب صحافي به مقوا مي چسبانيد.

البته راه حل بهتر و آسان تري هم وجود دارد و اين كه شما در ابتدا عكس را روي مقوا چسبانده و بعد از آن پاسپارتو را روي آن مي چسبانيد.

پاسپارتوهاي آماده

 

حتي مي توانيد از مقواهاي آماده استفاده كنيد كه به اندازه عكس بريده شده و زير عكس قرار مي گيرد و عكس، مقواي ضخيم و كاغذ چسب رويهم قرار گرفته و پرس مي شوند، كاغذ ذوب شده و در نهايت عكس به پشت مقوا مي چسبد.

بعد از اين كه عكس را به پشت پاسپارتو چسبانديد، حالا مي توانيد براي بهتر ديده شد عكس، آن را در قاب هاي شيشه اي قرار دهيد. براي جلوگيري از انعكاس شديد نور به هنگام توجه به تصوير مي توانيد از شيشه هاي ضد انعكاس استفاده كنيد.

رنگ هاي پاسپارتو

پاسپارتو بايد به رنگ هاي ساده باشد و چندين تركيب رنگي نباشد بخاطر اين كه چشم بيننده را اذيت مي كند و باعث خواهد شد تا بيننده به بقيه عكس و اثر هنري توجهي نداشته باشد و فقط آن را در يك نگاه ملاحظه مي كند.

شما با پاسپارتو مي توانيد عكس ها و اثرات هنري بيشتر نگهداري كنيد. پاسپارتو به طور معمول نازك هستند و مي توان آن ها را برش داد. حتي پاسپارتوهاي به صورت آماده و در رنگ هاي مختلفي وجود دارد.

پاسپارتو به ضخامت 40894/0 متر ضخامت دارد. شما مي توانيد پاسپارتو را با دست هم برش بزنيد ولي مي توانيد با كامپيوتر هم محل برش ها را مشخص كرده و آن را با دستگاه ببريد.

پاسپارتو مي تواند به رنگ هاي سفيد، سياه، سبز، قرمز، زرد يا آبي باشد. پاسپارتو در زيبايي قاب و نقاشي تاثير به سزايي دارد.

پاسپارتو يك اصطلاح براي قاب كردن آثار هنري است و باعث مي شود تا آثار هنري از هر گونه عوامل بيروني مثل رطوبت محافظت شود.

كاربرد پاسپارتو

پاسپارتو اثر هنري را برجسته مي كند تا بيشتر جلب توجه كرده باشد. گاهي اوقات به عنوان يك حاشيه كوچك يا بزرگ دور آثار هنري قرار مي گيرد. رنگ پاسپارتو بايد با رنگ زمينه نقاشي هماهنگ باشد ولي مي تواند با رنگ قاب عكس متضاد باشد.

حتي شما مي توانيد با پاسپارتو اندازه تصوير نقاشي را بزرگ تر كنید. به طور يقين اندازه پاسپارتو بايد نسبت به عكس كوچك باشد تا عكس بهتر ديده شود.

پاسپارتو مي تواند به رنگ هاي مختلف و متنوعي ارائه شود. پاسپارتوهاي رنگي مي تواند اثر هنري را زيباتر نشان دهد و به کمک آن اثر هنري شما بيشتر به چشم مي آيد.

پاسپارتو هميشه بين شيشه قاب عكس و محل قرارگيري تصوير قرار مي گيرد و باعث برجسته شدن اثر هنري مي شود.

محل قرارگيري پاسپارتو

پاسپارتو در صنعت عكاسي، روي يك قطعه نازك و صاف كاغذ قرار مي گيرد كه در نهايت در قاب عكس جاي مي گيرد كه مي تواند به عنوان يك وسيله دكوري عمل كند و مي توان اثر هنري را از شيشه جدا كرد.

عكس زير پاسپارتو قرار مي گيرد و در اندازه قاب عكس بريده مي شود.

اهداف پاسپارتو

 

بخاطر دو هدف از پاسپارتو استفاده مي شود: يكي بخاطر جلوگيري از لمس اثر هنري و ديگري بخاطر برجسته سازي اثر هنري. پاسپارتو بخاطر جلوگيري از افتادن سايه روي عكس است. پاسپارتو به پشت قاب  عكس مي چسبد و با اين كار اثر هنري برجسته به نظر مي رسد.

پاسپارتو باعث بهتر ديده شدن عكس و اثر هنري مي شود. گاهي اوقات با قالب هاي چوبي و با يك سطح پارچه اي به كار مي رود.

اگرچه پاسپارتو در يك لايه به كار مي رود ولي اگر عكس روي پاسپارتو قرار بگيرد، مي تواند دو يا چند پاسپارتو مورد استفاده قرار بگيرد.

مهم ترين عكس هايي با كاربرد پاسپارتو

عكس هاي خانوادگي يكي از متداول ترين عكس هايي هستند كه به همراه با پاسپارتو به كار مي روند و تا برجسته شده و بينندگان بتوانند اين عكس ها را برجسته تر و واضح تر مشاهده كنند.

البته پاسپارتو بايد در اندازه هاي مناسب و متناسب با عكس و اثر هنري برش بخورد. همين كار باعث مي شود تا چشم به اثر هنري معطوف شود و همين عمل نقش بسيار مهمي را در جلب توجه شخص بازي مي كند.

توجه كنيم كه پاسپارتو در جلب توجه شخص نقش بسيار مهمي را بازي مي كند. حتي برخي مواقع پاسپارتوها مي توانند در ايجاد ابعاد دو بعدي يا سه بعدي نقش بسيار مهمي را بازي كنند و به عنوان يك عنصر غيرمعمول عمل مي كنند.

پاسپارتوها مي توانند فاصله بين عكس و قاب عكس را پر كنند و برخي مواقع به صورت دوتايي، سه تايي، چهارتايي هم به كار مي روند.

مواد اوليه پاسپارتو

پاسپارتو مي تواند با مواد اوليه مختلفي توليد شود. مي تواند از پارچه يا ابريشم يا حتي پوشش هاي فلزي باشد. مي تواند در رنگ ها و سايه هاي مختلف باشد و مي توان ويژگي هاي ظاهري آن را تغيير داد.

اگرچه متداول ترين شكل پاسپارتو، مستطيل شكل است، ولي مي تواند به شكل دايره، بيضي يا اشكال ديگري نيز باشد. حتي مي تواند در اشكال غيرمعمولي نيز باشد.  

حتي از كاغذ هم مي توان پاسپارتوهايي را نيز ساخت. پاسپارتوهاي پارچه اي نيز مي توانند استفاده شوند. حتي مي توان پاسپارتوهاي فلزي را هم به پشت قاب عكس متصل كرد تا برجستگي اثر هنري بيشتر شود. پاسپارتوهاي غير پارچه اي هم نوع ديگري بوده كه در ابتدا از كشور فرانسه شروع شد. اين نوع پاسپارتوها با رنگ و جوهر توليد مي شود تا به صورت مات ساخته شود.  

پاسپارتو مي تواند به عنوان يك وسيله تزئيني مورد استفاده قرار گيرد. پاسپارتوهاي فرانسوي بيشتر به يك خط شبيه بوده، حتي برخي مواقع به شكل هاي برگ طلايي تا طرح هاي مركب و جوهري نوسان دارد. پاسپارتوهاي فرانسوي از آبرنگ ساخته مي شود.

پاسپارتوهايي با اندازه برابر

 

متداول ترين پاسپارتوهايي است كه اندازه اضلاع آن برابر است و مركز اثر هنري با مركز قاب اصلي كمترين فاصله را دارد.

لبه پاييني آن نسبت به طرفين و بالاي آن بزرگتر است و چشم مي تواند خيلي سريع به عكس توجه كرده و در نهايت به مركز عكس هم توجه خواهد كرد.

زماني كه لبه پاييني پاسپارتو بزرگتر باشد، عكس هم بيشتر نمود خواهد كرد. مركز ضلع بالايي زيرمجموعه ضلع پاييني قرار مي گيرد و اضلاع نيز مساوي خواهند بود و بدين ترتيب شما به هنگام نگاه كردن به عكس احساس خوشايندي خواهيد داشت. اين عامل در مورد پاسپارتوهايي كه اضلاع مساوي ندارند تاثير قابل توجهي دارد مانند پاسپارتوهايي كه در اندازه 11×14 با 8×10 موجود هستند.

شما می توانید چنین قاب های زیبایی را از وب سایت قاب و نقاشی خریدری کنید. وب سایت قاب و نقاشی توانسته با ارائه تنوع زیادی از محصولات انتخاب را برای شما مشتریان عزیز آسان کند. با خرید از وب سایت قاب و نقاشی می توانید قابهایی با کیفیتی برتر و قیمتی مناسب را فراهم کنید. به جرأت می توان گفت که وب سایت قاب و نقاشی توانسته با کادری متخصص و هنرمندانی خبره محصولاتی متنوع و شکیل را با کیفیتی مثال زدنی داختیار شما کاربران عزیز قرار دهد.کافیست با یک بار کلیک بر روی وب سایت بزرگ قاب و نقاشی محصول مورد نظر خود را انتخاب و به سرعت دریافت کنید و از خرید محصولات این وب سایت لذت ببرید.

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

پاسپارتو چيست؟

ارتباط با ما

آدرس :كرج ،مهرشهر ،ميدان حسين اباد ،خيابان شهيد باقري، خيابان وليعصر،كنار زيرگذر،پلاك ٧
موبایل: 09123046051
موبایل: 09308063119

آمار بازدید سایت

بازدید امروز31
بازدید دیروز55
بازدید ماه394
بازدید کل54051

Visitor Info

  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

قاب و نقاشی

فعالیت صنایع چوبی قاب و نقاشی در سال ٨٥ بوده و از سال ٩٥ كار خود را به صورت رسمي و در شبكه هاي اجتماعي دنبال كرده است تمركز اصلي صنايع قاب و نقاشی عرضه ي قاب چوبي با بهترين كيفيت و مناسب ترين قيمت است ، كه در سه مدل نازك، پهن ،ديپ و در ٦٠كد رنگي با چوب روس ارائه ميشود. تمامي قاب ها همراه با فيبر و طلق يا شيشه به صورت رايگان بوده و ارسال آن به سراسر كشور به وسيله ي پست انجام ميشود 

عضویت در خبرنامه

اشتراک در جدبدترین مقالات و مطالب سایت

طراحی و سئو وب سایت توسط بانک مشاغل اینفوجاب