سبك هاي نقاشي

شیوه ای که هنرمندان صحنه های هنری را در هنر نشان می دهند در طول زمان تکامل یافته است. در طول سالها، دو سبک غالب به خط - سبک غربي و سبک هنري بسيار مشهور بودند. درك عمیق تر

"/> انواع سبک های نقاشی ؟

انواع سبک های نقاشی ؟

(1 رای)
1864 views

مشخصات فنی محصول

سبک های مختلف نقاشی واقعا جذاب است و به ما در مورد سبك هاي نقاشي بينشي را مي دهد و ما را به همان بينش مي رساند.

سبک غربی نقاشی اکنون بیشتر دیده می شود. نقاشی چکیده، مدرنیزم، امپرسیونیسم و برخی از اشکال شناخته شده کمتر از هنر مانند سورئالیستی و فتوگرامالیسم بخشی از هنر غرب است

انواع سبك نقاشي مدرن

مدرنیسم و سبك نقاشي مدرن

مدرنیسم هنري است که در طول دوره بین 1860 و 1970 ايجاد شده است. یک روش رادیکال توسط هنرمندان مدرن و قدیمی بوده و با روش های سنتی که بیان خلاقانه خود را نشان مي دهد.

امپرسیونیسم و سبك نقاشي مدرن

این سبك هنری در اواخر قرن 19 در پاریس آغاز شد. برخی از ویژگی های امپرسیونیسم عبارتند از استفاده از اشیاء معمول و عادی، قلم مو نازک، زوایای غیر معمول.

 هنرانتزاعي و سبك نقاشي مدرن

هر گونه بیان هنری از واقعیت که نشان داده شده اما نه به شکل واقعی كه آن می تواند به عنوان خلاصه ای از هنر در نظر گرفته شود. این محصول واقعی تفکر رادیکال است.

اکسپرسیونیسم و سبك نقاشي مدرن

سبک هنر انتزاعي بسياري از اشكال را گرفته و آن ها را بيان مي كند.  احساسات انسانی از دیدگاه هنرمند به تصویر کشیده مي شود.

کوبیسم  و سبك نقاشي مدرن

پل سزان، هنرمند مشهور یک بار گفت: همه چیز در طبیعت شکل خود را از شكل استوانه گرفته و مخروط یا كروي است. این بعد به اساس "کوبیسم تبدیل شد. این بیان دیگری از هنر انتزاعی است و شکل های هندسی بخش مهمی از این سبک را تشکیل می دهد.

سورئالیسم


سورئالیسم جنبشی بود که در قرن بیستم در فرانسه آغاز شد. این شکل هنری به دنبال پراکندگی خلاق ذهن است، با تصاویر غیر منطقی مشتركاتي دارد. جنبش فرهنگی سورئالیسم شامل هنر نقاشی و نوشتن نیز می شود!

نقاشي مدرن

هنر مدرن شامل هنری می شود که در طول دوره تقریبا از دهه 1860 تا 1970 به طول انجامید و سبک و فلسفه هنر تولید شده در آن دوران را نشان می دهد.

این اصطلاح معمولا با هنر مرتبط می شود که در آن روحیه های گذشته، کنار گذاشته شده است. سبك نقاشي مدرن در مقايسه با سبك كلاسيك دگرگون شده و مشاهده مي كنيد كه سبك نقاشي مدرن به يكباره دگرگون مي شود و سبك هاي قديمي اصلا دنبال نمي شود. 

هنر مدرن برای زیبایی شناسی آوانگارد مشهور است و هنرمندان پست مدرن را ارج مي نهد. در حدود 100 سال در حال توسعه، بسیاری از جنبش های هنری عمده را در بر می گیرد و طیفي از سبک ها را شامل مي شود.

خيابان ششم نيويورك، موزه هنرهاي مدرن، كارخانه فورد، تاريخ رسم الخط هنر مدرن از زمان امپرسيونيسم تا اكسپرسيونيسم و هنر انتزاعي، همه نشانگر واقع بيني و مثبت گرايي بوده و نشان مي دهد كه اقتصاد در همه حال در حال رشد است.

برای ردیابی تکامل قابل ملاحظه هنر مدرن، باید ژانرهای بسیاری را که آن را تشکیل می دهند، را شناسایی و درک كرد. با این حال، برای انجام این کار مفید است که تعریف هنر مدرن را ارائه دهیم.

با هنر معاصر اشتباه گرفته شود، واژهمدرن هنر اشاره به هنر قرن نوزدهم و اوایل تا اواسط قرن بیستم دارد. کارهای این زمان نشان دهنده علاقه هنرمندان به تصور، تفسیر و حتی رد ارزش های سنتی زیبایی از سبک های قبلی است. در نقاشي مدرن بر استدلالات منطقي انسان تكيه مي شود و البته در مورد روشنگري و ايده لوژي انساني ديدگاه هاي متفاوتي نيز وجود دارد. 

تاریخچه: جنبش های عمده و هنرمندان

ژانر هنر مدرن از چندین جنبش بزرگ تشکیل شده که از امپرسیونیسم سبک شروع شده و با هنر انتزاعي به پايان مي رسد.  

هنرمندان نقاشي مدرن با روش های جدید دیدن و با ایده های تازه درباره ماهیت مواد و عملکرد هنر را تجربه کردند. تمایل به تفسير به دور از روایت، که برای هنرهای سنتی مشخص بود، به سمت انتزاع كشيده مي شود كه، ویژگی بسیار هنر مدرن است. هنری جدید اخیرا اغلب هنر معاصر یا هنر پسامدرن نامیده می شود.

هنر مدرن با میراثی از نقاشان مانند وینسنت ون گوگ، پل سزان، پل گوگین، جرجس سارات و هنری تولوز-لاوترک آغاز می شود که همه آنها برای توسعه هنر مدرن ضروری است.

در ابتدای قرن بیستم، هنری ماتیس و چندین هنرمند جوان دیگر از جمله جورج بوق، آندره دراین، رائول دوفی، ژن متزینگر و موریس د ولمانن، دنیای هنر پاریس را با مناظر زیبا و منحصر به فرد، و نقاشی های نقاشی را که منتقدان فوویسم نامیده اند، را شامل مي شود.

دو روش ماتیس "رقص" نقطه عطفی در کار و رشد نقاشی مدرن بود. این ذهنیت اولیه ماتیس را با هنر ابتدایی منعکس می کند: رنگ های شدید گرم چهره در برابر پس زمینه آبی سبز خشن و ريتميك رقص رقصنده، احساسات آزادی عاطفی و افسونگر بودن را بیان می کنند.

پابلو پیکاسو در ابتدا تحت تأثیر تولوز-لاوترک، گوگن و دیگر نوآوران قرن نوزدهم قرار گرفت و نقاشی های اولیه خود را براساس نظریه سزن انجام داد که تمام تصاویر طبیعت را می توان به سه جامد تقسیم کرد: مکعب، کره و مخروط.

با نقاشی دوشیزگان آوینیون   (1907)، پیکاسو به طرز چشمگیری یک تصویر جدید و رادیکال را به تصویر کشیده است که صحنه خام و ابتکاری با را ایجاد می کند، زناني را رنگ آمیزی کرده و یادآور ماسک قبیله ای آفریقایی و اختراعات جدید کوبیستی خود است.

کوبیزم تحلیلی به طور مشترک توسط پیکاسو و جرجس براک، که از سال 1908 تا 1912 به نمایش گذاشته شده توسط ویولن و شمعدان، پاریس، از حدود 1908 تا 1912 به طور مشترک طراحی شده بود. کوبیزم تحلیلی، اولین نشانه هاي واضحي ، بعد  از کوبیزم بود که توسط براك، پيكاسو، فرناند لگار  ، خوان گریس، آلبرت گلیزز، مارسل دوشامپ و چند هنرمند دیگر در دهه 1920 دنبال مي شد.

در میان جنبش هایی که در دهه اول قرن بیست و یک شكوفا شدند، فوویسم، کوبیزگی، بیانگرایی و آتیسم بودند.

شما در نقاشي مدرن همه اقليت ها و قوميت ها را به رسميت مي شناسيد و بنابراين همه انسان ها ارزشمند بوده و كسي به كارهاي ديگران دخالتي نمي كند و البته تا زماني كه كسي كارش را از دست نداده خيلي خوب است.

در طول سالهای بین سالهای 1910 تا پایان جنگ جهانی اول و پس از انفجار کوبیز، چندین جنبش در پاریس ظاهر شدند.

جورجیو د کیریکو در ژوئیه 1911 به پاریس نقل مکان کرد، جایی که او به برادرش آندریا (شاعر و نقاش معروف به آلبرتو پیوست.

جنگ جهانی اول منجر به پایان دادن به این مرحله شد اما نشان داد که تعدادی از جنبش های ضد هنر مانند دادا، از جمله کار مارسل دوشپم و سورئالیسم است. گروه های هنرمند مانند استيج و بوهاس و ایده های جدید در مورد ارتباط هنر، معماری، طراحی، و آموزش هنر ايده هاي جديدي را مطرح كردند.

هنر مدرن با نمایشگاه اسلحه در سال 1913 به ایالات متحده معرفی شد و از طریق هنرمندان اروپایی که در جنگ جهانی اول به ایالات متحده نقل مکان کردند.

با این حال، تنها پس از جنگ جهانی دوم، ایالات متحده نقطه عطفی برای جنبش های هنری جدید بود. دهه های 1950 و 1960 شاهد ظهور اصطلاح گرایی انتزاعی، نقاشی رنگی نقاشی، نقاشان مفهومی هنر و زبان، هنر پاپ، هنرپیشه، نقاشی لبه اي، هنر مینیمال، انتزاع واژگان، فلکوس، حوایی، هنرهای ویدئویی، بعد از مینیمالیسم، نور رالیز و جنبش های مختلف دیگر گرديد.

در اواخر دهه 1960 و 1970، هنر لندن، هنرهای نمایشی، هنر مفهومی و سایر اشکال هنری جدید، توجه رسانه ها و منتقدان را به هزینه رسانه های سنتی تر جذب كرده و گسترش يافت.

ون گوگ، رامبراند، پيكاسو، از مهم ترين نقاشاني بودند كه براي نقاشي مدرن آثار ارزشمندي را خلق كردند ولي اكنون درموزه هاي دنيا فقط تعداد محدودي از آن ها وجود دارد و موزه داران بخاطر ارزشمندي اين
آثار نقاشي مدرن حاضرند كه مبالغ كلاني را صرف كنند. 

نقاشي نيلوفرهاي آبي كلود مونه يكي از مهم ترين آثار مربوط به نقاشي مدرن است كه در طول 11سال روي بوم نقاشي ترسيم شده است. كلود مونه براي خلق آن از 250 رنگ روغن استفاده كرده كه در حال حاضر در چند موزه دنيا اين نقاشي زيبا به چشم مي خورد.

پس از اين كه كلود مونه دار فاني را وداع گفت، 22 تابلوي ارزشمند نقاشي از اين نقاش مشهور نقاشي به يادگار باقي ماند كه  در نهايت به موزه نارنجستان اهداء شد و مابقي نقاشي ها در آتليه هنري او باقي ماند تا اين كه پسر او در سال 1950 اين آثار گرانبها را فرخت. نقاشي نيلوفرهاي آبي در سه بخش ترسيم شده كه سمت راست اين نقاشي گرانبها در موزه نلسون و سمت چپ آن در موزه كلولند و بخش وسطي آن در موزه سن لوييز به نمايش گذاشته شده است.

كلود مونه بنيانگذار سبك امپرسيونيسم در فرانسه بود و اين اصطلاح نشات گرفته از يكي از نقاشي او با نام امپرسيون است. سبك نقاشي مدرن بسيار گسترده بوده و لازم است كه با دقت هر چه تمام تر بررسي و كاووش شود.

 

 

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

انواع سبک های نقاشی ؟

ارتباط با ما

آدرس :كرج ،مهرشهر ،ميدان حسين اباد ،خيابان شهيد باقري، خيابان وليعصر،كنار زيرگذر،پلاك ٧
موبایل: 09123046051
موبایل: 09308063119

آمار بازدید سایت

بازدید امروز41
بازدید دیروز74
بازدید ماه468
بازدید کل55970

Visitor Info

  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

قاب و نقاشی

فعالیت صنایع چوبی قاب و نقاشی در سال ٨٥ بوده و از سال ٩٥ كار خود را به صورت رسمي و در شبكه هاي اجتماعي دنبال كرده است تمركز اصلي صنايع قاب و نقاشی عرضه ي قاب چوبي با بهترين كيفيت و مناسب ترين قيمت است ، كه در سه مدل نازك، پهن ،ديپ و در ٦٠كد رنگي با چوب روس ارائه ميشود. تمامي قاب ها همراه با فيبر و طلق يا شيشه به صورت رايگان بوده و ارسال آن به سراسر كشور به وسيله ي پست انجام ميشود 

عضویت در خبرنامه

اشتراک در جدبدترین مقالات و مطالب سایت

طراحی و سئو وب سایت توسط بانک مشاغل اینفوجاب